personaliteenused
inimesed on organisatsiooni suurim väärtus
inimesed on organisatsiooni suurim väärtus
Õiged inimesed õigetel ametikohtadel on edu eelduseks. Oleme spetsialiseerunud nii spetsialistide kui juhtide värbamisele. Kasutame käsikäes avalikku konkurssi ja sihtotsingut ning meiega koos on lihtne ka oma meeskond nullist üles ehitada (pakume juurde konsultatsiooni tööturu ja kõikide töötaja tööle vormistamisega seotud küsimustes). Alustades uue värbamisprojektiga, õpime esmalt tundma kliendi tegevusvaldkonda ja vajadusi ning teostame ametikoha analüüsi. Sellest lähtuvalt paneme kokku värbamisplaani ja vajalikud värbamismaterjalid. Järgneb otsinguprotsess, mis sisaldab nii sobivate kandidaatide leidmist, nende hindamist (sh intervjuud, erialaspetsiifilised ülesanded, testimine, taustauuringu läbiviimine) kui otsinguga seotud jätkutegevusi. Sõltuvalt konkursist võtab värbamisprojekt aega 2-6 nädalat ning lõppvooru kandidaatide arv lepitakse kokku vastavalt kliendi soovile. Peale sobiva kandidaati välja valimist, oleme abiks ka sisseelamisprogrammi koostamisel ning katseaja läbimise mõõdikute kokkuleppimisel. Loe lisa
Personaliotsingu kõikides etappides peame oluliseks lähtumist psühholoogia eetikakoodeksist ning teaduslikult kinnitatud meetoditest. Kandidaatide testimisel kasutame Psience’i psühholoogide poolt välja töötatud isiksuse- ja ametikohaspetsiifilisi teste.
Oleme ka eraisikutele abiks uue töökoha leidmisel. Loe lisa
Teadlikult juhitud kultuur on sageli üks suurimaid peidetud ressursside allikaid. Organisatsioonikultuur on ühiste väärtuste ja normide süsteem, tõekspidamised ja arvamused sellest, missugune organisatsioon on ja kuidas selle liikmed peaksid toimima. Organisatsioonikultuur aitab tekitada identiteeditunde, aitab ligi meelitada ja hoida häid inimesi, loob üheselt mõistetavad standardid, käitumisreeglid ja -suunad. Teadmine organisatsiooni ja selle liikmete olulistest väärtustest võimaldab luua sobivaid süsteeme (nt motivatsioonisüsteem) ning vastata parimal moel vastastikustele vajadustele – mida suurem on töötaja ja organisatsiooni vastastikuste vajaduste ja väärtuste kattuvus, seda lihtsamini ning seda nauditavama tööprotsessina suudetakse saavutada parimaid lahendusi. Teadlik tegelemine väärtustega tagab organisatsioonikultuuri, kus asjad toimivad nii sõnades kui tegudes, kus on suurem koostöövaim ja tugevam meie-tunne, kus töötajaid iseloomustab kõrge motivatsioon, pühendumus ja töösooritus.
Pakume tuge nii organisatsiooni väärtuste kaardistamisel kui sobivate lahenduste väljatöötamisel soovitud väärtuste ja seeläbi kultuuri loomiseks, tugevdamiseks või vajadusel muutmiseks.
Tööga rahulolu on edasiviiv heaolutunne, mida kogeb inimene, kel on võimalik toetavas keskkonnas oma potentsiaali rakendada ja pädevusi arendada. Uuringute andmetel on ettevõtete edu väga selgelt seotud töötajate rahulolu ja pühendumusega – mida motiveeritumad on töötajad, seda paremad on ka majandustulemused. Pakume tuge töötajate rahulolu ja pühendumuse kaardistamisel ja parendustegevuste välja töötamisel. Meie rahulolu-uuringu mudel tugineb tunnustatud teooriatele ning keskendub peamiselt järgmiste valdkondade hindamisele: töökeskkond, töökorraldus, juhtimine, koostöö, info liikumine, motiveerimine, organisatsioonikultuur, lojaalsus ja pühendumine. Uuring on erinevatele organisatsioonidele paindlikult kohandatav.
Psience’i kaasabil on loodud ka avaliku sektori pühendumuse uuringu metoodika, loe lähemalt SIIT. Soovi korral viime Teie rahulolu- ja pühendumuse uuringu läbi ka avaliku sektori pühendumuse uuringu metoodikale tuginedes. Loe meie uuringute läbiviimise kogemuse kohta lisa
Täiskasvanud inimese üheks kõige olulisemaks motivaatoriks on tema areng. Parima arengu tagamiseks ei pääse organisatsioonides enamasti aga inimese hindamisest. Hindamine seevastu tekitab hirmu: Kuidas leida õiged hindamisvahendid ning tagada mõlemale osapoolele sobiv ja mõistlik hindamisprotsess? Kuidas tagada hindamise ja arengumeetodite parim tasakaal? Kuidas tagada inimese tegeliku koolitusvajaduseni jõudmine ? Kuidas veenduda, et pakutav vastab ka kõige potentsiaalikamate töötajate vajadustele ning toetab nende organisatsioonis püsimist?
Psience pakub psühholoogia ja teaduse vaatenurgast tuge järgmiste teemade osas: töötajate hindamise planeerimine, sh toimivate hindamismeetodite valik, arenguvestluste läbiviimine, töö erinevate inimtüüpidega, töö talentidega, töötajate arengu eesmärgil testimine, karjäärijuhtimine, personali potentsiaali kaardistus ja võimaliku ümberpaigutamise planeerimine organisatsioonis, juhtide ja tippspetsialistide järelkasvu planeerimine.
Pakume juhtidele tööks inimestega nii individuaalseid kui gruppidele suunatud arenguprogramme.
Individuaalseid arenguprogramme pakume teemadel: iseenda kompetentside analüüs juhina, motivatsiooni juhtimine, iseenda ressursside teadlik juhtimine. Juhtide toetamise individuaalsed sessioonid tuginevad nii coachingu, motiveeriva intervjueerimine kui kognitiiv-käitumisliku teraapia tehnikatel.
Gruppidele suunatud arenguprogramme pakume teemadel: juhi peamised rollid töös inimestega, sünergiat loova meeskonna komplekteerimine, tulemuslike arenguvestluste läbiviimine, raskete kõneluste läbiviimine, tagasisidestamine, juhi kommunikatsioonioskused, juht kui coach, juhi oskus kasutada erinevaid motivaatoreid, muudatuste juhtimine. Gruppidele suunatud koolitused viiakse läbi erinevaid metoodikaid kombineerides.
Kompetenstimudelid aitavad määratleda selged sihid töötajate arengule, on aluseks töötajate hindamisel, karjääri kujundamisel ning sageli ka töötasu määramisel. Hindamise aluseks on reeglina organisatsioonis paika pandud baaskompetentsid, mille olemasolu töötajatelt eeldatakse. Need on teadmised, oskused ja kogemused, mis on eduka käitumise aluseks ja defineerivad seeläbi kõrge soorituse. Erinevate ametikohtade kompetentsid võivad olla erinevad, nt juhtivatel ametikohtadel või müügitööd eeldavatel ametikohtadel. Seetõttu koostatakse vastavalt ametikoha nõuetele erinevatele ametikohtadele/ametikohtade gruppidele erinevaid kompetentsimudelid. Sõltuvalt organisatsioonist ja organisatsiooni vajadustest võib eristada erineval hulgal kompetentsimudeleid (kompetentsimudeli võib koostada ka nt vaid juhtidele).
Psience on abiks nii kompetentsimudelite loomisel, arendamisel kui kompetentsipõhise tagasisidehindamise läbiviimisel.
Eneseteadlikkus on arengu võtmesõna. 360-kraadi tagasiside uuringud on nutikas võimalus hinnata iseennast ja saada mitmekülgset tagasisidet enda tööalasele käitumisele läbi teiste peegelduse. Loome organisatsiooni vajadustest lähtuva hindamisvahendi või kohandame juba väljatöötatud metoodikat, viime läbi hindamise kasutades elektroonilist (PsienceReport) keskkonda ja toetame hindamise läbinuid tagasisideraporti analüüsimisel ning arengueesmärkide seadmisel. Enamasti oleme 360-kraadi hindamisi viinud läbi juhtidele või tippspetsialistidele. Juhtide hindamiseks on Psience’il olemas ka juhtide ringtagasiside baasmudel, mis on erinevatele organisatsioonidele lihtsasti kohandatav ning mis koosneb viie peamise juhtimispädevuse hindamisest: 1. strateegiline juhtimine, 2. inimeste juhtimine, 4. protsesside juhtimine, 5. kliendikesksuse ja koostöö juhtimine ning 5. enesejuhtimine.
Mentorlus ja coaching on tööriistad, mida kasutatakse nii eraldiseisvalt kui ka sageli käsikäes, kuivõrd mõlemaga haakuvad metoodikad on sarnased ning paralleelselt hästi kasutatavad.
Mentorlus on abiks eelkõige uute töötajate sisseelamise toetamisel, ent ka töötajate juhendamisel uudsetes olukordades, organisatsiooni põhimõtete, kultuuri ja väärtuste edasikandmiseks ning ka töötajate arendamisel (nt karjääri toetamisel ja juhtimiskogemuse omandamisel). Ühtlasi on võimalik mentorlust rakendada ka organisatsioonide vahel.
Coaching on oluline tööriist inimese potentsiaali avastamiseks ning selle parimaks rakendamiseks. Kasutades oskuslikult coachingu põhimõtteid, on tulemuseks nii oma professionaalse ja isikliku arenguga rahulolevamad töötajad kui rahulolevamad juhid, kes andes läbi coachingu vastutava rolli töötajatele, saavad aega pühenduda ise strateegilisematele teemadele. Tulemuseks on kõrgem töösooritus nii individuaalsel kui meeskondlikul tasandil.
Aitame välja töötada nii mentorluse kui coachingu- süsteeme kui ka pakume tuge mentorite ja coachide koolitamiseks. Samuti pakume ettevõttevälist coachimise teenust. Meie coachid on psühholoogia ja/või spordi valdkonna taustaga, sobides coachima nii juhte kui tippspetsialiste.
Mentorluse ja coachingu- koolituste ja sessioonide läbiviimisel tugineme kognitiiv-käitumuslikule maailmavaatele ning motiveeriva intervjueerimise tehnikatele, kombineerides neid erinevate teaduslikult tõestatud rakendusmudelitega.
Üldisest majanduskeskkonnast tulenev surve, restruktureerimised ja/või ärimahtude vähenemine võib tuua kaasa vajaduse muudatuste läbiviimiseks. Tuleme appi, kui ettevõtte ümberstruktureerimine toob kaasa vajaduse töötajatele uute väljakutsete leidmiseks.
Meie outplacement– programm aitab inimestel kiiresti tööturul uuesti rakendust leida. Samuti oleme ettevõttele toeks, et kõik asjatoimetused saaksid korraldatud õigusekuulekalt ning ladusalt.
Teemad, millega programmi raames tegeletakse: