Lisanna Pertens

Alustame väikese Psience’i naiskonna tutvustamise blogiseeriaga “Kes oleme”. Uurime lähemalt, millised inimesed nad on ja mis neil silma särama paneb. Esimesena astub meie ette Lisanna, kes on Psience’is uuringute projektijuht ja analüütik.

Lisanna, mis on Sinu esimene mälestus Psience’ist?

Esimene mälestus Psience’ist pärineb mu magistriõpingute ajast. Sain juhuslikult raamatukogus kokku oma armsa klassiõe Lisetiga, kes rääkis, et töötab ühes väikeses toredas personalivaldkonna ettevõttes, kus tehakse ka psühholoogia ja sotsiaalteadustega seotud uuringuid. Kuna õppisin ise psühholoogiat, tundus teema mulle koheselt põnev, nii et küsitlesin teda veel päris pikalt ning ei teinud saladust ka sellest, et tundsin, et see on just see, mida ma ise kunagi tööna teha tahaksin. See pani lumepalli veerema, nii et ei läinudki kaua, kuni leidsin ka ennast Psience’i toredas kollektiivis.

Milline on Sinu roll Psience’is ja milliste küsimustega Sinu poole pöörduda? 

Psience’is olen ma uuringute projektijuht ja analüütik. Seega võib minu poole pöörduda igasugu uuringutega seotud tehniliste ja organisatoorsete küsimustega, alates uuringute planeerimisest ja läbiviimisest kuni andmeanalüüsi ja tulemuste tõlgendamiseni.

Milliseid tööülesandeid Sa kõige enam naudid?

Oma tööülesannetest naudin kõige enam andmetest põnevate seoste otsimist ja nende tavainimeste jaoks lihtsastimõistetavasse keelde ja visuaalidesse panemist. Mulle meeldib end proovile panna erinevate uute andmeanalüüsimeetodite ja -tööriistade parema tundmaõppimisega ja keerukate või rutiinsete ülesannete lihtsustamisega. Samuti on uuringuprojektide juures alati põnev nö leiutamise faas, kus tuleb kliendi teoreetilisest uurimisküsimusest päriselt läbiviidav uuring disainida.

Lisanna, mis on Sinu arvates Psience’i töökultuuris ja igapäeva tööelus isikupärast?

Psience’i töökultuuriga seostub esimesena avatus ja sõbralikkus. Kontoris olen end alati tundnud mõnusalt ja hubaselt. Minu meelest on ülitore, et inimesed töötavad meil tihedas koostöös ning õhkkond on alati üksteisega arvestav ja toetav. Jagatakse muresid ja rõõme ning väikesi toredaid seiku. Kuna kõik on ühiste eesmärkide saavutamisele häälestunud, siis kulgeb ka töö lõbusalt ja ladusalt.

Kas Sul on mõni hobi, mida me tõenäoliselt veel ei tea?

Minu mitte nii salajaseks salahobiks on tantsimine 😊 See on midagi, mis võimaldab mul oma loomingulise poole välja lasta ja süstib ka iga kord sellise laengu positiivset energiat, et sellest jätkub mitmeks päevaks. Olen mõnda aega tegelenud ladina tantsudega nagu salsa ja bachata, kuid viimase aja lemmikuks on swingiajastust pärit lindy hop.

Milline on Sinu lemmikkohv?

Unisel hommikul premeerin end tavaliselt ühe kosutava lattega – eriti hea, kui sinna on natuke talviseid vürtse lisatud. Tavaliselt aga joon ma üsna palju erinevate lisanditega rohelist teed.

Milline oleks Sinu ideaalne esmaspäeva hommik tööl?

Ideaalne esmaspäevahommik tööl algab värskendava jalutuskäiguga kontorisse ning jätkub sooja tee või kohvi ja mõnusa souliplaylisti saatel käimasolevatesse projektidesse sisse elades. Loomulikult ei oleks hommik täiuslik ilma särasilmsete kolleegideta, kellega on vahva nii päevakajalisi teemasid arutada kui nädalaplaane paika seada. Enam-vähem nii need esmaspäevahommikud tihti ka algavad.

Veel Lisannast: 

Lisanna pikaajaline kogemus teadusuuringute läbiviimisel ning laiaulatuslik taust psühholoogiast, andmeteadustest ja informaatikast moodustavad suurepärase baasi Psience’i uurimisprojektide juhtimiseks. Eriti pakub talle rõõmu sotsiaalvaldkonna uuringute läbiviimine, andmetest põnevate seoste otsimine ning uuringutulemuste vormimine kliendi jaoks loogiliseks, ladusaks ja visuaalselt köitvaks lõpplahenduseks. Lisanna kogemustepagasis on nii rahulolu-uuringud, mõju-uuringud kui ka testostude projektid. Olles tihedalt seotud ka neuropsühholoogia valdkonnaga, on tal mitmekesised teadmised erinevate psühholoogiliste omaduste, võimete ja hoiakute hindamisest ning erineva taustaga inimeste nõustamisest.