Kai Auger

Alustasime väikese Psience’i naiskonna tutvustamise blogiseeriaga “Kes oleme”. Uurime lähemalt, millised inimesed nad on ja mis neil silma särama paneb. Teisena astub meie ette Kai, kes on Psience’is projektijuht ja koolitaja.

Kai, mis on Sinu esimene mälestus Psience’ist?

Ma olin oma andragoogika bakalaureuse õpingutega seal maal, et otsisin praktika kohta. Kuna soovisin eelkõige alustada väiksemas ettevõttes, et saaksin võimalikult palju ise panustada, siis ka minuni jõudis Psience läbi hea sõbranna soovituse. Mäletan siiani oma esimest vestlust, mis oli nii soe ja avatud ning hoopis teistsugune kui kõik mu varasemad töövestlused. Otsus Psience’i tegemistega kaasa lüüa tuli koheselt. Kõige eredamalt jäi meelde Psience’ile iseloomulik lilla ning selle varjunditega kontori interjöör.

Milline on Sinu roll Psience’is ja milliste küsimustega Sinu poole pöörduda? 

Olen aastate jooksul Psience’is võtnud mitmeid rolle – olen kokku pannud ja läbi viinud koolitusi, olnud mitmete testostude projektijuht, värvanud, aidanud teostada erinevaid uuringuid, sh uuringuid, kus oli vaja küsitleda inimesi tänavatel, ostukeskustes või käia koolides kohapeal teste läbi viimas. Ma olen aidanud analüüsida isiksusteste ja korraldanud kontori igapäeva elu. Tänaseks on aga peamiselt minu töölaual turunduse, kujunduse ja sotsiaalmeediaga seotud projektid.

Milliseid tööülesandeid Sa kõige enam naudid?

Mulle meeldivad kõige enam tööd, kus on olemas juba algne idee ja raamistik või mingisugune visioon ning siis on vaja seda kujundada, täiendada, planeerida ja viia lõpliku teostuseni. Kindlasti meeldivad kõik sellised tööd, kus saab rakendada loovust ja uudseid lähenemisi. Kindlasti ühtedeks mu lemmikprojektideks on erinevad koolitused ja põnevad testostud/ teeninduse hindamised.

Kai, mis on Sinu arvates Psience’i töökultuuris ja igapäeva tööelus isikupärast?

Mind on Psience’is algusest peale köitnud see põhjalikkus ja hoolivus, millega tööd tehakse. Rõhk on kvaliteedil ja pikemas perspektiivis on põhirõhk headel suhetel ning vastutulelikkusel, paindlikkusel. Samuti paistab igapäevases töös välja ka see, et inimesed ei tule kohale lihtsalt tööd tegema, vaid kontor on vahel justkui teine kodu, kus oled alati oodatud. Imemeitsev kohv, tee ja säravad silmad alati vastu vaatamas.

Kas Sul on mõni hobi, mida me tõenäoliselt veel ei tea?

Arvan, et olen oma hooajalisi hobisid igati jaganud ja kaasanud neisse oma kolleege – olgu selleks siis kontoris kokkamine, näohoolduste tegemine, materjalide tõlkimine või reisimuljete jagamine. Üks hobidest, mis võib-olla on veidi tagaplaanile jäänud, on joonistamine, maalimine ja igasugused kunstiprojektid. See on tegevus, mida teen tavaliselt siis kui ei jaksa enam mitte midagi muud teha ning vajan tundidepikkust üksiolemist ja millegi käega katsutava loomist.

Milline on Sinu lemmikkohv?

Minust sai kohvijooja just Psience’i kontoris 🙂  Enne seda oli 24 aastat kohvivaba elu ja kui jõin, siis tõesti väga-väga harva mõnel sünnipäeval. Aga meil oli kontoris nii hea masin ja kohvioad, et kui kolleegid kohvi jõid, siis oli väga raske sellele meeldivale aroomile vastu panna. Tänaseks on mu kohvitarbimine veidi vähenenud ja igapäevaselt ei joo. Kõige lemmikum kohv on aga kindlasti pigem kange, mee ja rikkalikult vahustatud (ükskõik millise) piimaga.

Milline oleks Sinu ideaalne esmaspäeva hommik tööl?

Minu ideaalne hommik algab varajase ärkamise ja trenniga. Pärast hommikusööki liigun kontorisse ja tavaliselt on juba uksest sisse astudes hea tuju, sest sõbrad tervitavad. Väike sisseelamine jagades päevakajalisi teemasid, kes-kus-mida nädalavahetusel tegi ja siis samal ajal juba valmistan endale imehead kohvi. Töölaua taha asudes ootab seal ees paar töökuulutust, mis vajavad kujundamist, üks meeskonnakoolitus vajab planeerimist ning kuni lõunani kulgeb töötegemine mõnusa maheda muusika saatel.

Veel Kaist: 

Kai omab bakalaureusekraadi andragoogikas. Lisaeriala raames on ta täiendanud end turunduse ja kommunikatsiooni alal. Kai on ekspert nii täiskasvanute koolitamise kui grupiprotsesside juhtimise osas. Kai silmad lähevad särama, kui ta saab tegeleda inimeste erialase arengu planeerimisega ning panna kokku erinevaid koolitusprogramme, selles on ta hea tugi nii juhtidele kui spetsialistidele. Lisaks koolitamisele omab Kai kogemust ka personali värbamise ja valiku ning teeninduse hindamise alal.