Anne-Mari Ernesaks

Jätkame väikese Psience’i naiskonna tutvustamise blogiseeriaga. Uurime lähemalt, millised inimesed nad on ja mis neil silma särama paneb. Kolmandana astub meie ette Anne-Mari, kes on Psience’i üks asutajatest.

Anne-Mari, mis on Sinu esimene mälestus Psience’ist?

Neid mälestusi on väga palju ning need ulatuvad tänaseks juba üle 10 aasta tagusesse aega (saime eelmise aasta aprillis ju juba 10 aastaseks). Need 10 aastat mahutavad endas nii mõndagi. Esimesed mälestused viivad aga koos teiste asutajaliikmetega küll ühe ja siis teise elutuppa, kus põrandal ning suured paberid ees, plaani pidasime. Palju kohvi sai ära joodud ja palju kooki sai ära söödud ning ega me ise ka ei teadnud, kuhu poole täpsemalt sammuma asume. Igaüks pani kirja, mida ta teha tahaks ning neid teemasid oli palju. Aastate jooksul on need nüüd oluliselt fokusseeritumaks läinud. Kõige kiiremini said aga paika meie väärtused: ekspertsus, koostöö, usaldus, kindlad lahendused, praktiline teaduspõhisus ning tegemisrõõm. Need on jäänud tänaseni samaks ning selle üle on suur rõõm.

Milline on Sinu roll Psience’is ja milliste küsimustega Sinu poole pöörduda? 

Olen läbi aegade teinud Psience’is kõike. Pole vist teemat, millega poleks rinda pistnud, alates müügist ja kohvi keetmisest kuni andmeanalüüsini välja. Täna keskendun oma tegemistes enim uuringute valdkonnale. Samuti aga personalikonsultatsioonidele, koolitustele ning karjäärinõustamisele.

Milliseid tööülesandeid Sa kõige enam naudid?

Naudin enim väljakutseid, kus saan midagi algusest peale luua, nt mõne süsteemi või uuringumudeli välja töötada. Kui vajadus ja eesmärk on teada, siis hakkab mõte kiiresti jooksma. Mida rohkem on vabadust, seda põnevam see minu jaoks on. Kui selle tulemusena saab mõni organisatsioon endale toimiva mentorlussüsteemi, uute töötajate sisseelamisprogrammi, outplacement programmi või siis juhtide hindamise või testimise mudeli, siis on minu eesmärk täidetud, kuigi mulle meeldiks väga olla ka asjade nö „elus hoidmise“ juures. Sellest vast tunnengi tänases töös ehk ka enim puudust, kuivõrd igapäevaselt me loodud süsteemide ja mudelite rakendamise juures olla ei saa.

Anne-Mari, mis on Sinu arvates Psience’i töökultuuris ja igapäeva tööelus isikupärast?

Usun, et usaldus, vabadus ning soov teha asju väga hästi. Meie töö on selline, et saame seda teha tihti kust iganes. Samuti saame paljude tegevuste puhul valida ise selle tegemise aega. Mina näiteks armastan hommikuti magada ning suur piin on olla täpselt kell 9 kontoris. Kui ma saan aga hommikul piisavalt virgumise aega, siis  olen rõõmus, puhanud ja efektiivne. Vabaduse all mõtlen aga võimalust valida ise parimaid tööriistu ja viise oma asjade tegemiseks. Samuti aga ka vabadust võimaluste piires oma töölauda ise kujundada – iga aasta alguses oleme jäänud selle juurde, et igaüks paneb kirja tegevused, millega soovib algaval aastal olla enim seotud. Samuti on meile tähtis kvaliteet, et asjad oleksid tehtud parimal viisil ning piisava põhjalikkusega – isegi kui see nõuab planeeritust rohkem aega ja tegevusi.

Kas Sul on mõni huvi/hobi, mida me tõenäoliselt veel ei tea?

Huvi, millest mõned minu head töökaaslased veel vist ei tea, on koolipsühholoogia. Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaksin suvel omandama koolipsühholoogi kutse. Kust või miks see minu ellu tuli, ei oska ma ise ka öelda. Olen aga põnevil ning näen võimalust edaspidi rohkem ka laste ja noorte arengusse panustada. Minu armastus tantsu, löökpillide ja savi voolimise vastu pole aga minu kolleegide jaoks ilmselt enam uudis.

Milline on Sinu lemmikkohv?

Minu lemmikkohv on minu kodu imearmsa “Stollari” masina cappuccino. Pole parimat. Olin ikka päris hädas, kui masin hiljaaegu remondis oli. Loodan, et see masin ikka kestab veel ja veel, sest seda mudelit enam ei toodeta.

Milline oleks Sinu ideaalne esmaspäeva hommik tööl?

See on hommik, kus saan oma nädalaplaani rahulikult läbi vaadata ning paika panna. Kui plaan on paigas, on süda rahul ja nädal võib alata. Selle juurde kuuluvad aga kindlasti ka meie vahvad kolleegid, kellega koos on tore ka kontoris kohvimasin tööle panna ning nädalavahetust meenutada.

Veel Anne-Marist: 

Anne-Mari on süviti uurinud töösooritust mõjutavaid tegureid ja organisatsioonikultuuri muutmisvõimalusi väärtushinnangute kaudu. Ta omab mitmekülgset personalijuhtimise ja organisatsiooni arendamise kogemust nii avalikust kui erasektorist ja mittetulundussfäärist. Anne-Mari on tegelenud kultuuri- ja rahuloluuuringutega, sisseelamis- ja mentorlusprogrammidega, coaching’uga, töötajate hindamise ja arendamisega, motivatsioonisüsteemide väljatöötamise ning personali värbamisega. Ta on Eesti Personalijuhtimise Ühingu ja Eesti Karjäärinõustajate Ühingu liige.