Sünkroontegevused edendavad meeskonnavaimu

Uurijad korraldasid rea eksperimente, et näha, kuidas sünkroonis liikumine mõjutab grupi koostoimimist. Selleks võrreldi koostöömeelsust nendel gruppidel, kes olid teinud sünkroontegevusi ja nendel, kes polnud.
Tulemused näitasid, et sünkroonsus tugevdab koostööd ja seda isegi eksperimenditingimustes. Inimesed, kes osalesid sünkroontegevuste grupis, olid koostööle orienteeritud meeskonnamängudes edukamad. Samuti olid nad grupi edu ja teiste aitamise nimel lükkama tahaplaanile enda isiklikud hüved. Lisaks väljendasid need, kes olid osalenud sünkroontegevustes, tugevamat külgküljetunnet oma grupiga – seega, nende koostöövaim oli tugevam.

Niisiis, need tegevused (ka ühiskonnas laiemalt), mis sisaldavad sünkroonsust – nt tantsimine, laulmine, marssimine jne – soodustavad grupiliikmete koostöömeelsust ja abivalmidust. Sünkroonsusel põhinevatel rituaalidel on ilmselt olnud oluline osa ka sotsiaalses evolutsioonis, aidates gruppidel ellu jääda, samas kui teised, koostööle vähem orienteeritud, on hävinud.


Kui soovid uuringust täpsemalt teada, võta ühendust autoriga: Scott S. Wiltermuth (scwilter@stanford.edu).